ПСЖ и Бенфика играят при резултат 1:1 в дуел от четвъртия

...

НА ЖИВО: ПСЖ - Бенфика 1:1, по една реализирана дузпа и за двата

ПСЖ и Бенфика играят при резултат 1:1 в двубой от четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Килиан Мбапе означи в 40-а минута от дузпа. Жоао Марио изравни също от 11 метра в 62-а минута.

Началните минути не предложиха някакви особени голови обстановки, само че феновете станаха очевидци на един противоречив миг.

В 19-а минута изглеждаше, че Ашраф Хакими е играл с ръка в наказателното поле, само че в следствие реферът спря играта поради вдигнат байрак за засада.

В 34-а минута Пабло Сарабия излезе на стрелкова позиция, само че ударът му се оказа елементарен Одесеос Влаходимос.

Пет минути преди края на частта обаче французите взеха своето. След нарушаване в наказателното поле на Бенфика беше отсъдена дузпа, а Мбапе не елементарни на португалците за 1:0.

През втората част мачът остана равносилен и гостите стигнаха до своя звезден момент. След фал на Верати в наказателното поле Бенфика получи дузпа, а Жоао Марио не пропусна за 1:1.

ПСЖ - Бенфика 1:1

1:0 - Килиан Мбапе (40)

1:1 - Жоао Марио (62)

Ето и съставите на двата отбора:

ПСЖ : Донарума, Рамос, Маркиньос, Данило, Хакими, Верати, Витиня, Бернат, Сарабия, Неймар, Мбапе;

Бенфика : Влаходимос, Грималди, Силва, Отаменди, Бах, Аурснес, Флорентино, Рафа Силва, Жоао Марио, Гонсало Рамос, Фернандес;